Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Osuszacze dla profesjonalistów – wynajem osuszaczy wilgoci

Osuszacze dla profesjonalistów – wynajem osuszaczy wilgoci

Osuszanie obiektów jest sporym wyzwaniem – wymaga znajomości technik pracy, doboru odpowiednich osuszaczy i ciągłej kontroli skuteczności. Profesjonaliści oferujący usługi osuszania wilgoci nie mogą pozwolić sobie na bylejakość, bo od efektóœ ich pracy często zależy ostateczna ocena uszkodzeń.

Wilgoć po zalaniu? Wilgoć technologiczna? Jak je usunąć?

Dwa najczęstsze przypadki, w których potrzebne są osuszacze Toruń, to suszenie obiektów po zalaniu oraz osuszanie wilgoci technologicznej. W pierwszym przypadku najczęściej w grę wchodzi olbrzymia ilość wilgoci, która dodatkowo penetruje też substancję trwałą budynku. Proces osuszania wymaga bardzo wydajnych osuszaczy, które mogą pracować przez dłuższy czas. Z drugiej strony osuszanie wilgoci technologicznej jest procesem nieco bardziej przewidywalnym, ponieważ z góry wiadomo, jak wydajny powinien być osuszacz. Ponieważ jednak jest to w tym przypadku sprzęt do pracy ciągłej, to cena takiego urządzenia drastycznie rośnie. 

Sam mechanizm usuwania wilgoci jest generalnie taki sam w obu przypadkach, natomiast już szczegóły technologiczne procesu będą nieco inne. Stąd też biorą się różnice w cenie osuszaczy czy usług profesjonalnego osuszania, które nawet w dużych firmach, gdzie osuszanie wilgoci technologicznej jest koniecznością, są coraz częściej outsourcowane.

Kupować czy wynajmować? Skąd wziąć osuszacze powietrza?

Jeśli chodzi o konieczność jednorazowego osuszenia obiektu po incydentalnym zalaniu, to wydaje się oczywiste, że lepszym rozwiązaniem jest wynajem osuszaczy Toruń. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, bo choć wypożyczenia osuszacza nie jest najtańsze, to zdecydowanie lepiej budżet zniesie wynajem niż konieczność zakupu bardzo drogiego, profesjonalnego osuszacza, który w dodatku szybko trafi do magazynu, żeby już nigdy nie być użytym ponownie.

Sprawa komplikuje się w przypadku konieczności instalacji osuszacza wilgoci na stałe lub na dłuższy okres. Wtedy mogłoby się wydawać, że warto takie urządzenie kupić. W praktyce jednak, żeby uniknąć kolejnych wyzwań technicznych, coraz częściej stawia się na długoterminowy wynajem sprzętu osuszającego. To dlatego, że osuszacza dla profesjonalistów są już naprawdę drogimi urządzeniami, które należy odpowiednio konserwować i serwisować – to ceny eksploatacji są często czynnikiem, który przesądza o wyborze najmu zamiast zakupu.

Plus wynajmu jest też taki, że na przykład kiedy pierwotnie założona wydajność będzie zbyt niska, to nie ma problemu z wypożyczeniem większego sprzętu. Po zakupie własnego osuszacza w takiej sytuacji nie ma już dobrych rozwiązań.

Drogo wynająć czy tanio kupić?

Problem wynajmu nie jest nowy – wynajem osuszaczy wilgoci, które będą miały idealne parametry, nie jest tanią usługą. Wiele osób stara się obniżyć koszty osuszania, stawiając na zakup własnego osuszacza z niższej półki – być może nawet tańszego niż sumaryczny koszt najmu sprzętu osuszającego. Zwykle jednak efekt jest taki, że kupione osuszacze to ”jednorazówki” o niewystarczającej wydajności i małej odporności na trudne warunki pracy. Dlaczego to groźne?

  • Zbyt małą wydajność osuszaczy wilgoci może sprawiać, że wilgoć będzie skuteczniej penetrowała substancję trwałą budynku, przyspieszając jego degradację i zwiększając ryzyko zagrzybienia.
  • W przypadku osuszania wilgoci technologicznej bardzo często konieczne jest stałe utrzymanie wysokiej wydajności, ponieważ zbyt duży poziom wilgotności przekłada się negatywnie na wynik procesów technologicznych: albo produkt końcowy nie jest zgodny ze specyfikacją, albo cały proces staje się mniej energooszczędny i tym samym mniej opłacalny.
  • Wynajem sprzętu osuszającego pozwala na bieżąco reagować na zmieniające się potrzeby – jeśli okaże się, że z różnych powodów osuszacz jest niewystarczający, można niewiele drożej wypożyczyć większy, a jeśli będzie zbyt skuteczny, to można wypożyczyć mniejszy i oszczędzić trochę z budżetu.
  • Tanie osuszacze są też bardziej podatne na awarie. Osuszacze dla profesjonalistów, modele przeznaczone do pracy ciągłej i w trudnych warunkach są po prostu trwalsze i pozwalają przeprowadzić osuszanie jak najszybciej i bez przerw, które mogłyby spowodować, że wszystkie uzyskane wcześniej efekty stracą znacznie.

Prawda jest taka, że o ile proste osuszacze do jednorazowego użycia nie są drogie, to skomplikowane profesjonalne systemy osuszaczy – na przykład do osuszania podposadzkowego albo z dodatkowymi przystawkami monitorującymi, pozwalającymi na zdalną kontrolę procesu, są dla wielu firm wydatkiem nie do przeskoczenia. Taki sprzęt w zdecydowanej większości dziś jest wypożyczany, nawet jeśli oznacza to najem długoterminowy. W naszej firmie wynajmujemy klientom tylko profesjonalne osuszacze o zróżnicowanych możliwościach – tak, żeby każdy odbiorca mógł dopasować je do swoich konkretnych potrzeb. Pomagamy w wyborze właściwych osuszaczy wilgoci i doradzamy, jak przeprowadzić cały proces osuszania sprzętem własnym lub wynajętym.

Podsumowanie

Osuszanie wilgoci to zadanie, którego nie da się zwykle wykonać podstawowym sprzętem. Czy po zalaniu, czy tam, gdzie w grę wchodzi wilgoć technologiczna, im lepszej klasy osuszacze, tym szybciej udaje się osiągnąć założony efekt i tym łatwiej jest go utrzymać. Dlatego też coraz więcej profesjonalistów decyduje się na najem rozbudowanych i nowoczesnych osuszaczy, zamiast z własnego budżetu finansować zakup sprzętu z niższej półki, który ma mniejszą trwałość i gorszą skuteczność.

Jeśli masz problem i chcesz wynająć osuszacz – skontaktuj się z nami