Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Poznaj komponenty do budowy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Za montaż rekuperacji najlepiej zabrać się już na samym początku planowania budowy domu. System rekuperacji działający od samego początku pozwoli Ci zadbać nie tylko o zdrowe powietrze, ale też odczujesz ulgę w gotówce, zwłaszcza po dopiero co kosztownym remoncie domu. Dlaczego jeszcze warto wybrać rekuperację? Jakie są główne korzyści systemu rekuperacji? Czytaj dalej!

Rekuperacja. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jeśli chcesz zacząć żyć ekologicznie, to o energooszczędnej wentylacji po prostu nie możesz zapomnieć. Zakup dobrej centrali to jednak za mało, bo do jego poprawnego i wydajnego działania potrzeba o wiele więcej. Istotnych jest wiele czynników – zaczynając od umiejętnego zaplanowania kanałów, przez szczelność budynku, a na sposobie sterowania i dbałości kończąc. Dlaczego rekuperacja powietrza to tak istotny element? Przede wszystkim dlatego, że poprawnie zainstalowany system rekuperacji zapewnia stałe dopływy świeżego powietrza, zabierając jednocześnie z danego pomieszczenia powietrze już zużyte i pełne przeróżnych bakterii. No właśnie, jak rekuperator powietrza wpływa na zdrowie?

Okazuje się, że rekuperacja powietrza to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla alergików. Wentylacja mechaniczna dba o stały nawiew świeżego i filtrowanego powietrza skutecznie minimalizuje rozwój grzybów, wirusów, a nawet bakterii, dla których niefiltrowane pomieszczenia to istne królestwo. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ dzięki zastosowaniu rekuperatora zwiększa się efektywność wentylacji… przy o wiele mniejszych kosztach eksploatacyjnych związanych z zużyciem energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia powietrza w zależności od potrzeby.

Jakie są najważniejsze korzyści z rekuperacji?

Rekuperatory dobrze odnajdą się w każdym typowym domowym pomieszczeniu. Możesz użyć rekuperatorów dosłownie wszędzie tam, gdzie trzeba. Mowa tutaj o takich pomieszczeniach, w których nie ma żadnych okien lub w których dominują jedynie przeszklenia, gdzie nietrudno o wilgoć i tym samym rozwój, np. grzybów. Z takiego pomieszczenia wentylacja mechaniczna usuwa zarówno wilgoć, jak i pozostałości po niej, czyli nieprzyjemne zapachy. Mowa tutaj o pomieszczeniach jak łazienka lub kuchnia.

Zainstalowany system rekuperacji zdecydowanie wniesie wiele dobrego. Pomieszczenia, w których nietrudno o wilgoć tylko zyskują. Możesz zapomnieć o ryzyku pojawienia się na ścianach grzybów. A co z pomieszczeniami do spania? Sypialnie podłączone do systemu stają się wręcz niesamowitymi oazami idealnymi do wypoczynku i skutecznej regeneracji sił po ciężkim dniu. Nie musisz martwić się o generowany hałas urządzenia, ponieważ nic nie pracuje tak cicho, jak rekuperacja. Montaż sprawnie wykonany nigdy nie poskutkuje hałasem, ponieważ instalacje tego typu działają na tyle cicho, że nigdy nie zakłócą spokoju domowników.

Podsumowując. Na co możesz liczyć, decydując się na system rekuperacji? Spójrz:

  • zdrowe powietrze dla alergików,
  • oszczędność na energii,
  • pozbycie się bakterii i grzybów,
  • wypoczynek w bardziej komfortowym pomieszczeniu,
  • możliwość montażu urządzenia w nawet starszym budownictwie.

Montaż rekuperacji. Jakie są plusy instalacji rekuperacji mechanicznej i czy warto?

Czy warto? Zależy od tego, czy dopiero planujesz postawić mieszkanie. Warto zatem pamiętać, że decyzja odnośnie wentylacji mechanicznej musi zapaść jeszcze na samym początku budowy domu – czyli w samym momencie projektowania. Niezbędne jest odpowiednie rozmieszczenie kominów wentylacyjnych oraz kominów, dzięki czemu unikniesz w ten sposób problemów, które mogą wynikać z potrzeby późniejszego zaślepienia i innych dodatkowych kosztów. Czy jest to więc rozwiązanie tylko i wyłącznie dla nowocześnie zaprojektowanych budynków? Nie. Bezproblemowo możesz zamontować system rekuperacji w nawet starszych budownictwach.

A jakie są ceny rekuperacji? Za rekuperator powietrza zapłacisz mniej więcej od 7 000 do 15 000 zł. Tak jak w każdym typie urządzeń, problemem mogą być awarie, jednak pamiętaj, że im lepiej cały system rekuperacji zostanie zaprojektowany, to tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek błędów. Za to średnia żywotność rekuperatora wynosi około 10-15 lat. Najważniejsza jest sama rekuperacja. Montaż i instalacja urządzenia to proste kwestie. No właśnie, jak się za nie zabrać?

Rekuperacja – montaż, na który warto się zdecydować!

Rekuperator należy umieścić w suchym pomieszczeniu. Dobrze by było, jeśli wybrany pokój był zabezpieczony i o dodatniej temperaturze. Zwykle zaleca się w tym celu wybrać pomieszczenie gospodarcze (np. kotłownie) lub wnętrze znajdujące się na poddaszu. Oczywiście, o ile jesteś w stanie zapewnić odpowiednią przestrzeń na sprzęt. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zainstalować system rekuperacji w wilgotniejszym pomieszczeniu. Pamiętaj jednak, o odpowiednim zabezpieczeniu rekuperatora. Rekuperacja Toruń to coś, co się opłaca!

A jeśli porównamy rekuperację do wentylacji grawitacyjnej, to śmiało stwierdzić, że ten drugi to sprawdzony, tradycyjny, ale także nieco przestarzały już sposób wentylowania pomieszczeń, który sprawdzał się dobrze tylko wtedy, gdy drewniane okna nie były szczelne. Warto postawić na nowoczesność i wybierać tym samym nowoczesne produkty, które koniec końców pozwolą zaoszczędzić nieco zasobów w portfelu. A jeśli nie wiesz, gdzie dostać urządzenie, to powinna interesować Cię tylko i wyłącznie sprawdzona hurtownia. Rekuperacja z niesprawdzonego sprzętu to coś, co chcesz w ostatniej kolejności. Jesteś już zdecydowany? Skontaktuj się z Nami klima-hurt.pl