Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

System Rekuperacji – buduj nowocześnie!

Przestronny, estetyczny i energooszczędny taki właśnie jest wymarzony dom. By sprostał on wszystkim naszym oczekiwaniom, należy dokładnie przemyśleć każdy jego element. Dom, w którym nie marnuje się energii, to nie tylko ten, w którym wszystkie żarówki są energooszczędne. Odpowiednie zadbanie o wentylację, może znacznie ograniczyć koszty ogrzewania. Rekuperacja to sposób na tańsze i świeższe powietrze.

Rekuperacja – co to takiego?

Do niedawna najpowszechniejszym sposobem na wentylacje domu była wentylacja grawitacyjna. To sprawdzona metoda, jednak na obecne czasy bardzo niewspółczesna. Bowiem wraz z wymianą naszych starych drewnianych okien, na plastikowe. Potrzeby wentylacyjne uległy zmianie. Rekuperacja to nowoczesny sposób na prawidłową cyrkulację powietrza w domu. Przyczynia się do zmniejszenia strat ciepła. Jest to zatem sposób na prowadzenie domu w sposób energooszczędny. Rekuperacja może być stosowana zarówno w małych posiadłościach jak dużych publicznych budynkach. Należy pamiętać, że wentylacja to proces, który musi trwać przez cały czas. Ważne by urządzenia nawiewne i wywiewne były prawidłowo rozmieszczone. W tym celu warto wcześniej zadbać o odpowiedni projekt systemu wentylacyjnego. Specjaliści z firm zajmujących się tego rodzaju rozwiązaniami, z pewnością doradzą gdzie i jak najlepiej zamontować takie systemy. Rekuperacja pozwala w nowoczesny sposób nie tylko odzyskiwać ciepło, ale także filtrować powietrze.

Korzyści rekuperacji

Do zastosowania w swoim domu systemu rekuperacji nie trzeba namawiać tego, kto ponad wszystko ceni dbanie o środowisko. Energooszczędność wywoływana niemarnowaniem ciepła, sprawia, że zużywamy mniej energii cieplnej. Nie musimy bowiem nadmiernie otwierać naszych okien, tracąc przy tym uzyskane ciepło. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów powietrze w pomieszczeniach jest świeże i pozbawione zanieczyszczeń. Ponadto mamy gwarancję prawidłowej wentylacji domu. Pamiętajmy, że zbyt duża wilgotność może przyczyniać się do nieprzyjemnych doświadczeń. Pleść, grzyb to częste skutki nadmiernej ilości wody w powietrzu. Bardzo szczelne okna, sprawiają, że wentylacja w naszych domach czy mieszkaniach jest zachwiana. Zbyt suche powietrze także nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Problemy skórne, czy oddechowe mogą uwydatniać się przy nieodpowiedniej cyrkulacji powietrza. By móc cieszyć się zdrowym powietrzem, bez obaw przed wilgocią należy na etapie budowy domu przemyśleć system wentylacyjny. Zmieniający się świat i jego potrzeby, skłaniają nas do korzystania z rozwiązań, które przynoszą korzyści nie tylko nam, ale także planecie. Rekuperacja to także ulga dla naszego portfela. Szacuje się bowiem, że w okresie zimowym możemy zaoszczędzić nawet 50 % kosztów ogrzewania domu. Tak więc rekuperacja może okazać się inwestycją, która przyniesie użytek na wielu płaszczyznach.

  • Oszczędność
  • Świeże powietrze
  • Filtracja powietrza nawiewnego
  • Redukcja kurzu i roztoczy
  • Brak konieczności otwierania okien

Od czego zacząć?

Planujesz wybudować dom? Doskonale w takim razie na etapie kosztorysu i planów, przemyśl dokładnie kwestię układu wentylacyjnego. Jeżeli zdecydujesz się na rekuperator, miej na uwadze potrzebne elementy. Sieć niezbędnych kanałów, przez które będzie przepływać powietrze najlepiej montować przed pracami wykończeniowymi w domu. Zaś sam rekuperator można umieścić w domu później. Przed przystąpieniem do umiejscowienia rekuperatora, trzeba mieć na uwadze kilka wytycznych. Po pierwsze pomieszczenie musi być suche, zadaszone z odpowiednią temperaturą. Kolejnym ważnym aspektem jest bezproblemowy dostęp do urządzenia. Ułatwi to bowiem prace serwisowe. Jak większość urządzeń tego typu, rekuperator emituje szum. Dlatego warto oddalić go od sypialni, bądź pokoju dziecięcego. Twój dom jest już zamieszkały? Nic straconego, zamontowanie nowoczesnego systemu wentylacji nadal jest możliwe. Trzeba jednak liczyć się z ilością koniecznej pracy, a także kosztów. Nie mniej jednak pamiętaj, że rekuperacja to nie wydatek, a inwestycja, która szybko przyniesie efekty. Wybierając rekuperator, zwróć uwagę by miał on najwyższy wskaźnik odzyskania ciepła. Skorzystaj z wiedzy specjalisty, który pozwoli skutecznie dopasować system rekuperacyjny do Twojego projektu domu. W Toruniu znaleźć można firmy, które zajmują się zarówno doradztwem, jak i montażem tego typu urządzeń. W dzisiejszych czasach jak nigdy potrzebujemy zdrowia. Wszechobecne zanieczyszczenia i smog, zatruwają nasze powietrze. Wietrzenie domu nie przynosi pożądanych efektów. Oczyszczane stacjonarne są doraźnym sposobem na świeże powietrze. Jednak zdecydowanie lepiej jest zadbać o jego odpowiednią jakość na wyższym poziomie. Odpowiedni system wentylacji jest gwarancją nie tylko oszczędności, ale także zdrowia. Systemy rekuperacji to odpowiedź na współczesne potrzeby nowoczesnych domów. Każdy, kto myśli o życiu w zgodzie z ekologią, a przy okazji ze swoimi finansami powinien zainwestować w dobry system wentylacyjny. Pamiętaj, że na dobre zmiany nigdy nie jest za późno.