Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Wilgoć i grzyb na ścianach? Wynajmij profesjonalny osuszacz powietrza

Zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia powietrza w domu, może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie w sezonie grzewczym, bardzo łatwo o zbyt suche powietrze. Niestety znacznie bardziej dokuczliwa jest nadmierna wilgoć. Powstający na ścianach grzyb, pleśń na ubraniach to tylko jedne ze skutków tego uporczywego problemu. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwalają pozbyć się, a także zapobiegać niechcianej wilgoci z pomieszczeń. 

Prawidłowi poziom wilgoci

Codzienne czynności takie jak pranie, gotowanie a nawet długie prasowanie wpływają na stopień wilgotności powietrza w naszym domu. Idealnie nawilżone powietrze, powinno oscylować między 30% a 50 %. Takie informacje można uzyskać dzięki higrometrowi. Urządzenie to wskazuje poziom wilgoci w naszym domu. Niektóre stacje pogodowe wyposażone są w czujnik, który poinformuje nas kiedy powietrze będzie zbyt suche, bądź nadto nawilżone. Jednak bez higrometru, również możemy zauważyć, że w naszym domu jest wilgoć. Długo schnące pranie, zaparowane okna, pleść na ubraniach, a w najgorszym wypadku grzyb na ścianach. Takie zjawiska to jasny sygnał, że musimy pozbyć się nadmiaru wody z powietrza. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć tego problemu. Nieprzyjemny zapach w naszych wnętrzach to nie jedyny problem. Wilgoć możnie nieść ze sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Z rozwiązaniem przychodzą sprzęty, które skutecznie pozbywają się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach. 

Wilgoć – jak się jej pozbyć?

W uśnięciu grzyba bądź pleśni ze ścian doraźnie mogą pomoc środki, dostępne w marketach budowlanych. Ostrą szczotką należy dokładnie usunąć widoczną część grzyba. Wskazane jest zastosowanie płynu grzybobójczego, a następnie pomalowanie ściany farbą. Problem staje się znacznie poważniejszy, gdy powstały grzyb zdążył wniknąć w głąb ściany. Wówczas konieczne jest skucie tynku i zastosowanie wspomnianego płynu grzybobójczego. Wskazane metody są jednak tylko sposobem na walkę ze skutkami, a nie przyczyną wilgoci. By pozbyć się jej na stałe, trzeba posłużyć się sprzętem który pozwoli pozbyć się nadmiaru wody z powietrza. Takim rozwiązaniem są osuszacze powietrza. Zakup odpowiedniego urządzenia, które sprosta potrzebom naszego domu, może być nie lada wyzwaniem. Dlatego warto rozważyć wypożyczenie osuszacza. W Toruniu z powodzeniem znajdziemy firmy, które specjalizują się w doborze sprzętu osuszającego. Fachowe doradztwo w kwestii wilgotności pozwoli uniknąć zakupy urządzenia, które nie spełni naszych oczekiwań. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Usługa tego typu znajdzie swoje zastosowanie również w branży budowlanej. Malowanie ścian w niekorzystnych warunkach pogodowych, może znacznie opóźnić prace wykończeniowe. Firmy zajmujące się wynajem osuszaczy, oprócz sprzętów do użytku domowego, oferują także osuszacze dla profesjonalistów. Nowoczesne, energooszczędne urządzenia pozwalają szybko i skutecznie osuszyć nawet najbardziej wilgotne pomieszczenia.

Zapobiegaj!

By cieszyć się zdrowym niebyt wilgotnym powietrzem w domu należy przede wszystkim regularnie wietrzyć pomieszczenia. Sezon grzewczy w żadnym wypadku nie stanowi tutaj wyjątku. Nadmierne ogrzewanie domu, może z kolei wysuszyć powietrze. Powoduje to trudności w spaniu, a także nieprzyjemną suchość w gardle. Dlatego pomimo chłodu na zewnątrz, powinniśmy pamiętać o codziennym otwieraniu okien na co najmniej kilka minut. W zapobieganiu wilgoci w domu wskazana jest drożność kratek wentylacyjnych. Warto systematycznie sprawdzać, czy nie są one zatkane. Cyrkulacja powietrza pomiędzy pomieszczeniami, jest warunkiem koniecznym do zachowania odpowiedniego poziomu wilgotności. Zbyt szczelne okna nie przepuszczają powietrza. Warto zamontować nawiewniki, bądź okna z możliwością  ich rozszczelnienia. W przypadku budowy domu, trzeba zadbać o odpowiednie ocieplenie budynku, a także o zabezpieczenie pomieszczeń przed dostawaniem się wody. 

Niebezpieczne skutki wilgoci

Wilgoć w domu nie tylko nieprzyjemny zapach w domu i brudne od pleśni ściany. Problem ten jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Zbyt duża ilość wody w powietrzu przyczynia się do rozwoju chorób układu oddechowego takich jak astma. Ponad to zarówno grzyby jak i pleśń produkują mykotosyny, które mają bardzo zły wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Szczególnie narażone na skutki wilgoci są dzieci i osoby starsze. Trzeba pamiętać, że w wilgotnych pomieszczeniach jest o wiele chłodniej. Permanentna wilgoć i chłód przyczyniają się do rozwoju wszelkiego rodzaju infekcji. 

Wynajem sprzętu osuszającego może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku problemu nadmiernej wilgoci w domu. Nie musimy szukać i wybierać spośród wielu urządzeń. Toruńskie firmy zajmujące się wypożyczaniem osuszaczy, oferują także profesjonalne doradztwo. Jest to więc idealny sposób na skuteczne pozbycie się wilgoci. Grzyb na ścianach nie tylko szpeci, ale jest także bardzo niekorzystny dla naszego zdrowia. Warto znaleźć sposób, który pozwoli zlikwidować uciążliwy problem i cieszyć się zdrowym powietrzem w naszym domu.