Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Budujesz dom? Wynajmij profesjonalny osuszacz powietrza

Każdy, kto postanawia wybudować swój wymarzony dom, chce by prace, zakończyły się najszybciej jak to możliwe. Niestety czasami warunki pogodowe sprawiają, że czas wykończenia domu znacznie się wydłuża. Wbrew pozorom nawet lato nie zawsze daje gwarancję szybkiego schnięcia ścian. Warto zatem zadbać o profesjonalne osuszacze powietrza, które pozwolą sprawnie kontynuować prace wykończeniowe w domu.

Osuszacz – kiedy i po co?

Osuszacz powietrza to urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie w wielu sferach. Jednak użyty w odpowiednim momencie, może pozwolić cieszyć się zdrowym powietrzem w domu przez długie lata. Budowa domu to proces, który powinien być dobrze rozplanowany. Trzeba wziąć pod uwagę pory roku, w których będą trwały prace oraz materiały, z jakich będą elementy domu.

Stopień wilgotności powietrza jest istotny zarówno podczas budowania domu jak i mieszkania w nim. Jeżeli wilgotność jest na poziomie 70 % nie powinno się przystępować do prac np. z użyciem płyt gipsowo-kartonowych. Drewniane podłogi również nie lubią wilgoci. Przy układaniu posadzki z użyciem drewna trzeba zadbać, nie tylko o suchy betonowy podkład, ale również o suche powietrze. Jeżeli nie możesz czekać na kontynuację budowy pomimo niekorzystnych warunków, możesz posłużyć osuszaczami powietrza. Do osuszania domu doskonale sprawdzają się urządzenia konwekcyjne, a także nagrzewnice elektryczne. Profesjonalny sprzęt nie zawsze musi wiązać się z koniecznością jego kupowania. W miastach takich jak Toruń, z powodzeniem znaleźć można firmy, które zajmują się wynajmowaniem osuszaczy.

Niebezpieczna wilgoć

Nieodpowiednie zadbanie o proces budowy domu może skutkować problemami w przyszłości. W źle przygotowanym budynku z czasem może gromadzić się wilgoć. To zaś może skutkować tworzeniem się w domu grzybów i pleśni. Warto mieć na uwadze, że nadmierna wilgoć w domu to nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Dlatego też należy podjeść do tematu osuszania budynków poważnie. Wypożyczenie osuszacza to koszt około kilkudziesięciu złotych na dobę. Rzecz jasna do kosztorysu należy dodać również zużycie prądu. Jednak coraz częściej można znaleźć osuszacze, które są, nie tylko wydaje, ale także energooszczędne. Wynajmując osuszacz dla profesjonalistów, masz gwarancję skutecznej i efektywnej pracy, bez zbędnych kosztów. Pamiętaj, że każda inwestycja poprawiająca jakość Twojego domu, przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z późniejszymi remontami. Bowiem pozbycie się grzyba wywołanego wilgocią wiąże się ze skuwaniem ścian i ponownym malowaniem. Dlatego też decyzja o wynajęciu osuszacza powietrza jest jak najbardziej słuszna i potrzebna. Asortyment firm zajmujących się wynajmowaniem tego typu urządzeń jest bardzo duży. W zależności od potrzeb wyróżnić można kilka z nich:

  • Kondensacyjne – sprawdzają się w osuszeniach budynków, warto jednak mieć na uwadze, fakt, iż do odpowiedniego osuszenia domu takim urządzeniem konieczna jest również odpowiednia naturalna wilgotność i temperatura powietrza.  
  • Elektryczne – najbardziej wydajne osuszacze, które wymuszają obieg powietrza i oczyszczają je z nadmiernej wilgoci. 
  • Sorpcyjne – działają w sposób zasysania powietrza, które następnie przechodzi specjalny pochłaniacz wilgoci zwany absorbentem. Powietrza nagrzewa się do odpowiedniej temperatury, by później znów wrócić do pomieszczenia. Nadmiar zgromadzonej z powietrza wody odprowadzany jest przez dołączoną rurę. Istotne przy użyciu tego typu osuszacza jest zabezpieczenie wcześniej ścian folią ochronną. 

Planuj, buduj, osuszaj!

Budowa domu może być stresującym etapem w życiu, jednak wcale nie musi tak być. Najważniejszy to dobry plan działania. Warto przewidywać możliwe problemy, lub dodatkowe koszty. Na pewno nie warto oszczędzać lub pomijać, któregoś z kluczowych elementów budowy. Osuszacze powietrza zdecydowanie ułatwiają pracę przy stawianiu budynku. Przede wszystkim można w szybki sposób przystąpić do prac związanych z wykończeniem. Sprawdza się także w przypadku pilnych montaży na świeżo wymalowanych ścianach. Przy użyciu osuszacza można sprawnie przyśpieszyć etap wysychania farby. Przed przystąpieniem do osuszania budynku, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ścian. Jeżeli w domu nie ma jeszcze okien i drzwi, koniecznie zamontuj folie ochronne. Nie trzeba inwestować w kupno takiego sprzętu. Warto korzystać z możliwości wynajmowania osuszaczy. Toruńskie firmy posiadają sprzęty osuszające dla potrzeb komercyjnych i profesjonalnych. W przypadku pojawienia się w pomieszczeniach problemu grzyba bądź pleśni warto skorzystać z osuszacza wilgoci, który pozbędzie się nadmiaru wody z powietrza. Pamiętaj, budując dom, rozplanuj pracę najlepiej na dwa lata. W pierwszym roku postaw budynek w stanie surowym, w drugim natomiast zamontuj okna oraz wykonaj prace instalacyjno-wykończeniowe. Zima daje bowiem dobre warunki do osuszania domu. Dlatego na wiosnę z reguły można już przystąpić do prac instalacyjnych w suchych wnętrzach. Warto zainwestować czas i pieniądze w realizację marzeń o pięknym i funkcjonalnym domu, w którym nie ma problemu wilgoci.