Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Profesjonalne Systemy Wentylacji mechanicznej – sprawdź podstawowe informacje

Dobra jakość powietrza potrafi zwiększyć komfort użytkowania domu. Odpowiedzialny za to jest system wentylacji. O tym jak będzie ona wyglądać, powinniśmy pomyśleć na etapie budowy domu. Zdarza się jednak, że na przestrzeni lat chcemy skorzystać z nowych technologii i zadbać lepiej o swoje zdrowie. Pomóc w tym mogą mechaniczne systemy wentylacji.

Rekuperacja – mechaniczna wentylacja

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji powietrza. Pozwala on na regularną wymianę zużytego powietrza na nowe. Dzięki systemowi specjalnych filtrów powietrze z zewnątrz jest oczyszczane. Dzięki temu w domu oddychamy zdrowym, czystym powietrzem. System rekuperacji to także sposób na odzyskiwanie ciepła. Powszechnie wiadomo, że w okresie grzewczym, musimy pamiętać również o wietrzeniu pomieszczeń. To jednak sprawia, że tracimy ogrzane wcześniej powietrze. Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna. Pozwala ona na rzadsze otwieranie okien. System pełnej wymiany powietrza, pozwala bez dużego wietrzenia. Oddychać świeżym odpowiednio wilgotnym powietrzem. Ten sposób wentylacji jest coraz częściej wybierany. Wentylacja grawitacyjna, choć sprawdzona i tradycyjna, powoli odchodzi do lamusa. Zarówno w nowych budownictwach, jak i starych ludzie pragnący żyć w zgodzie z ekologią, wybierają system rekuperacji. Obecnie budownictwo dąży do zwiększonej izolacji budynku. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt szczelne pomieszczenia uniemożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza. Zwykłe systemy wentylacyjne, mogą nie przynosić zamierzonych efektów. By móc cieszyć się świeżym, oczyszczonym i zdrowym powietrzem. Przy tym mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Warto zaopatrzyć się swój dom w rekuperator.

Jak i kiedy?

Każdy system wentylacji najlepiej wybrać przed pracami wykończeniowymi w domu. Bowiem zarówno urządzenie wentylacyjne jak i cały system kanałów z reguły ukryty jest w ścianach bądź pod podłogą. Oczywiście nie ma większych przeciwwskazań, by zamontować wspomniany system rekuperacji już w zamieszkałym domu. Należy jednak mieć na uwadze, dodatkowe koszty związane z remontem. Nie mniej jednak w przypadku rekuperacji, można spokojnie mówić o inwestycji. Wentylacja to rzecz jasna konieczność każdego domu. Jednak rekuperacja to oprócz dobrej jakości powietrza, kilka co roku zaoszczędzone pieniądze na ogrzewaniu. Wcześniej wspomniana ekologia, to właśnie mniejsze zużycie energii cieplnej. Co za tym idzie, mniejsze rachunki za ogrzewanie. System rekuperacji warto omówić z profesjonalną firmą zajmującą się doradztwem i tworzeniem planów. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wielkość domu i ilość pomieszczeń. Rekuperator najlepiej umieścić w pomieszczeniu, które będzie oddalone od pokoi sypialnianych. Jak każde urządzenie tego typu, rekuperator emituje szum, który może wpływać na komfort odpoczynku.

Co z tymi kosztami? Trzeba jasno powiedzieć, że system rekuperacji nie należy do najtańszych. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają nieco zniwelować koszty wentylacji. Po pierwsze firma. Warto szukać profesjonalistów nie tylko w swoim mieście, ale i okolicy. Ceny całej usługi mogą się znacznie różnić. Sprawdzajmy jednak, czy dana firma wykonuje komplet usług, które nas interesują. Drugim elementem, dzięki któremu możemy zaoszczędzić, są kanały wentylacyjne. Zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem będą kanały typu spiro. Ich zaletą jest nie tylko korzystna cena, ale także trwałość. Metalowe kanały są odporne na uszkodzenia. Ponadto są niepalne, co gwarantuje większe bezpieczeństwo domu. Jedyną cechą, którą można uznać za wadę. Jest fakt, iż wentylacja spiro potrzebuje dość dużą przestrzeń. Dopilnuj, by całość została zamontowana profesjonalnie. Docinanie metalowych ruch szlifierką, bez odpowiednich zabezpieczeń, może skutkować korozją. Buda domu wiąże się niewątpliwie z dużymi kosztami. Wcześniej zaplanowany system wentylacji. Pozwoli dokładnie oszacować cały koszt budowy. Wentylacja to element, na którym z pewnością nie warto szczędzić pieniędzy. Dobra cyrkulacja powietrza to pewność odpowiedniej cyrkulacji. Pamiętajmy, że zła wentylacja w domu może mieć poważne konsekwencje. Nadmierna wilgoć w domu to ryzyko pojawienia się grzyba i pleśni na ścianach. To zaś wiąże się z potencjalnymi problemami ze zdrowiem. Wilgoć jest szczególnie niebezpieczna dla astmatyków, dzieci i osób starszych. Zbyt suche powietrze również nie jest korzystne dla domowników. Wiąże się m.in. z problemami ze snem. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia wentylacja w domu. System rekuperacji pozwala na ciągłą wymianę zużytego powietrza. Nie marnując przy tym uzyskanego ciepła. To także, pewność oddychania zdrowym i przede wszystkim czystym powietrzem. Nowoczesnym system wentylacyjny to inwestycja, która dale korzyści na lata. Wspomniana wcześniej oszczędność energii cieplnej, wiąże się także z domem przychylnym ekologii. Dlatego też jeżeli planujesz budowę domu. Znajdź profesjonalną firmę zajmującą się rekuperacją. Stwórzcie plan i przekonaj s