Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Profesjonalne systemy rekuperacji? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Profesjonalny system rekuperacji to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej użytkowników. Niesie ono bowiem ze sobą wiele korzyści. Najważniejszym z nich, poza idealną jakością powietrza, jest odzysk ciepła. Aby jednak rozwiązanie to było dla nas w pełni komfortowe, należy wybrać odpowiedni dla nas model dostosowany do naszego indywidualnego zapotrzebowania. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego systemu rekuperacji?

Rekuperacja- wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Uzyskanie odczuwalnych przez nas pozytywnych efektów, jakie daje nam rekuperacja, możliwe jest tylko w przypadku prawidłowej pracy całego systemu. Aby tak było, parametry uzyskane przez to urządzenie muszą być zgodne z przyjętymi normami i przepisami, a poszczególne elementy instalacji powinny być odpowiednio dobrane i w pełni odzwierciedlać założenia podane przez producenta. Dodatkowo powinno ono również współgrać z naszymi założeniami oraz zapotrzebowaniem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpowiedni rekuperator powietrza, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, między innymi na:

 • zużycie energii,
 • spręż,
 • wymiennik ciepła,
 • automatykę, jaką posiada dany model,
 • poziom generowanego hałasu.

Najważniejszym parametrem zawsze będzie wymiennik ciepła, bowiem od niego zależy osiągana wydajność odzysku ciepła dla naszego urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wymiennik prądowy, ten wybór zawsze będzie korzystny. W innym przypadku warto rozważyć modele wymienników obrotowych. Mieszkańcy domu w którym chcą zainstalować system rekuperacji zazwyczaj obawiają się hałasu generowanego przez te urządzenia. Można go jednak zniwelować odpowiednio dobranymi elementami instalacji oraz prawidłowym wykonaniem systemu. Warto jednak zwrócić uwagę na poziom głośności danego rekuperatora jeszcze przez zakupem.

Wentylacja mechaniczna- jakie korzyści da nam prawidłowo zamontowana instalacja? 

 • dostarczy do pomieszczeń odpowiednią ilość czystego i świeżego powietrza przy jednoczesnym ciągłej jego filtracji,
 • zapewni wysoki komfort cieplny,
 • wyeliminuje zawartość bakterii, grzybów i wilgoci w otoczeniu,
 • obniża stężenie zanieczyszczeń powietrza takich jak dwutlenek węgla, pył, kurz i inne szkodliwe substancje,
 • pozwoli na uzyskanie oszczędności za ogrzewanie,
 • usuwa z powietrza nieprzyjemne zapachy bez konieczności wietrzenia.

Dobierz system rekuperacji do oczekiwanej mocy i wydajności systemu 

Rekuperacja powietrza powinna być dobrana do wielkości i objętości budynku po to, aby urządzenie to było w stanie wykazać się odpowiednią wydajnością pracy i zapewniało odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie ma powodu zakupu urządzenia o wysokiej mocy w sytuacji, gdy nie jest to podyktowane zapotrzebowaniem na energię. Spowoduje to tylko wyższe koszty założenia instalacji i jego zużycia. 

Zwróć uwagę na konieczność wymiany filtrów

Podczas wybierania odpowiedniego modelu zwróć uwagę na zalecenia producenta odnośnie konieczności wymiany filtrów. Poprzez niego odbywa się bowiem cały przepływ powietrza, dlatego też należy go sprawdzać w odpowiedniej częstotliwości, nie rzadziej niż raz na dwa miesiące i wymieniać na nowy gdy ulegnie zużyciu. Zorientuj się również w kwestii ceny nowych filtrów aby  zorientować się, czy będzie to system tani w użyciu, czy będzie wymagał większych nakładów finansowych.

Profesjonalny serwis rekuperacji to podstawa

Rekuperatory niezależnie od swojej ceny i jakości jak każde urządzenia potrzebują fachowego serwisu. Dobrze byłoby więc wybrać taki model i markę, która jest znana i sprawdzona na polskim rynku. Gwarantuje to brak problemów z przeprowadzeniem koniecznych napraw oraz znalezieniem odpowiedniej jakości części zamiennych. 

Koszty systemu rekuperacji i ceny rekuperatorów

Ceny rekuperacji są bardzo różne i obejmują szeroki zakres cenowy, od 2 do nawet 13 tysięcy złotych. Na ten koszt wpływ ma zdecydowanie wiele czynników, takich jak między innymi jakość danego urządzenia, wydajność w zależności od kubatury budynku, parametry techniczne, posiadane funkcje dodatkowe oraz stopień automatyzacji systemu. Rekuperacja z niższej półki cenowej może mieć mniejszą wydajność odnośne odzysku ciepła. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu jak najkorzystniejszej ceny, warto zwrócić się w stronę rozwiązania, jaką oferuje nam hurtownia rekuperacja. To bardzo korzystne wyjście, dzięki któremu możemy skutecznie obejść wszelkie dodatkowe koszty takie jak wysokie marże pośredników i sprzedawców, dzięki czemu uzyskujemy jak najkorzystniejszą cenę.

Profesjonalne systemy rekuperacji- czy warto je wybrać?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła coraz bardziej zyskuje na popularności, dzięki czemu decyduje się na nią coraz więcej użytkowników. Aby jednak dołączyć do grona zadowolonych użytkowników, należy wybrać urządzenia o najwyższej jakości. Jako firma posiadamy duże doświadczenie w tej branży, dlatego też możemy zaoferować systemy o najwyższej jakości i korzystnej cenie. Wybór tego rozwiązania oferuje nam zdecydowanie wiele zalet, takich jak zaoszczędzenie energii, niższe rachunki za ogrzewanie czy czyste i zdrowe powietrze. To komfort nie do przecenienia.