Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Wynajmij profesjonalny osuszacz powietrza

Wilgoć w domu potrafi skutecznie zaburzać spokój lokatorów. Grzyby, pleśnie to nie tylko nieestetyczne zmiany na ścianach i sufitach, ale przede wszystkim nieprzyjemny zapach i zagrożenie dla naszego zdrowia. Dzięki sprzętom takim jak osuszacze powietrza, możemy zapomnieć o niechcianym problemie. Sprawdź jak zapobiegać i pozbywać się wilgoci z pomieszczeń.

Skąd bierze się wilgoć?

Nawilżone powietrze w domu jest konieczne dla komfortowego i zdrowego zamieszkania. Prawidłowy poziom wody w powietrzu powinien wynosić ok. 50%. Dobre nawilżenie powietrza to zasługa przede wszystkim prawidłowej wentylacji w domu. Dużo zależy zatem od projektu i wykonania domu. Szczególną uwagę podczas budowy powinniśmy zwrócić na dach. Źle wykonana obróbka komina, czy kosza dachowego może skutkować późniejszymi problemami z nadmiarem wilgoci. System wentylacji wykorzystanej w naszym domu również ma niemałe znaczenie. Zdecydowanie najlepszy jest system rekuperacji. Zapewnia on prawidłową wentylację, a tym samym wilgotność powietrza. Jest także sposobem na niższe rachunki za ogrzewanie. Jeżeli chodzi o nadmiar wilgoci w domu, powodem mogą być nawet tak prozaiczne rzeczy jak schnące pranie, gotowanie, zbyt szczelne okna, nieprawidłowe wietrzenie pomieszczeń. By zapobiegać nieprzyjemnym zapachom oraz tworzeniem się pleśni i grzybów, należy pamiętać przede wszystkim o regularnym otwieraniu okien (chyba że mamy zastosowany system rekuperacji). Powinniśmy także raz na jakiś czas sprawdzać drożność kanałów wentylacyjnych.

Objawy wilgoci w domu

Najczęstszym znakiem, że poziom wody w powietrzu jest zbyt wysoki, są zaparowane okna, a czasem nawet drzwi. Niestety im dalej w las, tym sprawa robi się coraz bardziej poważna. Jeżeli będziemy bagatelizować tego typu sygnały, wkrótce zobaczymy na swoich ścianach pleśń. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale także zmienia zapach w naszym domu. Zapach wilgoci może przenosić się na firany, zasłony, a nawet ubrania. Jednak przede wszystkim pleść i grzyby powstające w domu stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu, w którym pojawiła się pleśń, może skutkować, nudnościami, szybszym uczuciem zmęczenia, bólami głowy, zatok, a nawet tak poważnymi objawami jak drętwieniem kończyn. Dlatego najważniejsze to zapobiegać i trzymać rękę na pulsie. W tym mogą pomóc nam urządzenia, które badają poziom wilgotności. Dzięki temu cały czas będziemy wiedzieć, czy poziom wody w powietrzu jest prawidłowy. Pamiętaj, że zbyt suche powietrze także jest niekorzystne dla naszego zdrowia. Szczególnie w okresie zimowym. Warto więc zainwestować np. w stację pogodą, która oprócz temperatury w domu i na zewnątrz wskaże nam procentową wartość wilgotności powietrza.

Sposoby na wilgoć

Jeżeli zauważymy na swojej ścianie niewielką pleśń, możemy zastosować środek grzybobójczy. Pozwoli on zwalczyć miejscową zmianę i pozbyć się niechcianego ciemnego nalotu. Zdarza się jednak, że grzyb wniknął w głąb ściany. Wówczas należy skuć tynk, tak aby w całości pozbyć się niebezpiecznych zmian w ścianie. Najlepiej jeżeli pomalujemy ścianę farbą z właściwościami grzybobójczymi. Codzienne nawyki mogą pomoc nam zapobiegać gromadzeniu się wilgoci w domu. Wspomniane wietrzenie mieszkania, rozszczelnienie okien, używanie pokrywek podczas gotowania, korzystanie z okapu kuchennego. Jeżeli jednak problem wilgoci w naszym domu wiąże się z błędami popełnionymi np. na etapie domu (niewystarczające wyschnięcie po pracach budowlanych), warto skorzystać z osuszaczy powietrza. W Toruniu z powodzeniem można znaleźć firmy, które zapewnią fachowe doradztwo w kwestii wilgoci. Dobór odpowiedniego dla nas sprzętu, może na zawsze pomóc nam pozbyć się nieprzyjemnego problemu w naszym domu.

Osuszacz powietrza

Osuszacze powietrza są powszechnie znane w branży budowlanej. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie warunki nie sprzyjają pracom wykończeniowym. Niekiedy aura na zewnątrz nie pozwala na kontynuowanie np. prac remontowych czy konstrukcyjnych. Wówczas takie przemysłowe osuszacze pomagają dotrzymać terminów. Nie zawsze takie sprzęty musimy kupować na wyłączność. Można skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje wynajem osuszaczy powietrza zarówno dla użytku domowego jak i profesjonalnego. Jeżeli zatem nie możesz poradzić sobie z wilgocią w swoim domu, wypróbuj specjalistyczny sprzęt, który pochłonie niechciany nadmiar wody z powietrza. Osuszacze działają w prosty sposób. Przechwytując powietrze, przepuszcza je przez filtr, a zebrana para wodna jest gromadzona w zbiorniku. Niektóre osuszacze powietrza, dzięki zamontowanym czujnikom. Automatycznie wychwytują nadmiar wilgoci w pomieszczeniu. Pamiętaj, że wilgoć to nie tylko względy estetyczne. Bagatelizowany problem może nieść ze sobą duże konsekwencje, w postaci koniecznych remontów. Jednak przede wszystkim jest to zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego warto zadbać o takie elementy jak dobra wentylacja już na etapie budowy domu. Jeżeli pleśń pojawia się w starych budynkach, skorzystaj z profesjonalnego doradztwa. Fachowcy pomogą dobrać Ci odpowiedni sprzęt, który pozbędzie się wilgoci z domu.