Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Osuszanie budynków jak to sie robi?

Nie da się ukryć jak bardzo gromadzenie się wilgoci na domowych murach je niszczy. Nie dość, że obniża żywotność całego budynku, niszczy tynki to jeszcze źle działa na stan zdrowia domowników. Na szczęście istnieją usługi osuszania budynków, a z tego artykułu dowiesz się jak wygląda taki proces.

Dlaczego budynek jest zawilgocony? – Określenie przyczyny stanu faktycznego

Koniecznie należy określić przyczynę występowania wilgoci, aby prawidłowo osuszyć budynek. Przyczyny występowania wilgoci:

  • opady atmosferyczne, które na skutek nieszczelnych dachów lub wadliwego systemu orynnowania, powodują wilgoć – tutaj przed wynajęciem sprzętu osuszającego należy uszczelnić dach oraz zadbać o drożność rynien. Pamiętaj, że to właśnie woda z opadów atmosferycznych stanowi główne zagrożenie dla budowli;
  • woda z gruntu może się wchłaniać w dom poprzez podciąganie kapilarne gruntowej wody – jeżeli tak się dzieje, to prawdopodobnie izolacja pozioma lub pionowa jest wadliwie zrobiona bądź uszkodzona;
  • przedostawanie się wody do murów domu przez nieszczelne rury, które ją doprowadzają lub w skutek kondensacji wody na powierzchni chłodnych rur, następnie woda ta wnika do murów – należy pamiętać, że kondensacja występuje jedynie gdy brak jest izolacji ciepłej

Jakie są skutki zawilgocenia budynku?

Negatywnych skutków zawilgocenia budynku jest ogromnie wiele. Po pierwsze materiały budowlane, użyte do wybudowania domu, przez penetrującą wodę są znaczne osłabione, a w szczególności ich właściwości termoizolacyjne. Wynikiem tego jest słabsza izolacja termiczna, czego z kolei wynikiem są wyższe koszty ogrzewania. Ponadto jeśli wilgoć utrzymuje się w domu już jakiś czas, może się w nim pojawić się grzyb lub pleśń. Niosą one za sobą ogromnie negatywne konsekwencje dla zdrowia mieszkańców oraz dla struktury ścian. Czy wiesz, że to właśnie w nadchodzących okresach zimowych taka wilgoć jest najbardziej niebezpieczna? Wszystko za sprawą cyklicznie występujących ujemnych temperatur powodujących zamarzanie i odmarzanie wody, czego konsekwencją są mechaniczne uszkodzenia murów. Wynajem osuszaczy wilgoci,a następnie użycie go z pewnością sprawi, że będziesz mógł cieszyć się świetnym stanem domu, bez zawilgoceń. 

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacze dla profesjonalistów z pewnością podołają i osuszą Twój dom w taki sposób, że na pewno będziesz zadowolony. Jest to urządzenie, które zasilane jest prądem i służy do wychwytywania, a następnie usuwania wody z powietrza. Wentylator urządzenia na początku kieruje powietrze przez filtr, a następnie przez metalowy radiator, który jest chłodzony za pomocą sprężarki. Dzięki temu para wodna ulega skraplaniu się i spływa do zbiornika. Osuszone w taki sposób powietrze z powrotem wprowadzane jest do pomieszczenia. Wypożyczenie osuszacza jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ to urządzeni jest w stanie automatycznie kontrolować poziom zawilgocenia w budynku. Czy wiesz, że ten produkt jest zdolny do wykroplenia aż do szesnastu litrów wody w ciągu dwudziestuczterech godzin?

Dodatkowe działania osuszacza powietrza

Osuszacze powietrza nie tylko pomagają pozbyć się z domu wilgoci, mają również szereg innych przydatnych cech. Filtr osuszacza jest w stanie wyłapać z powietrza kurz, dzięki czemu ominiesz sobotnie ścieranie kurzów z domu. Ponadto to urządzenie pomoże ci osuszyć zalane bądź podtopione mieszkanie, a niestety wiemy jak często takie sytuacje się zdarzają. Jeżeli na Twoich szybach często występuje problem skraplającej się wody – zniwelujesz go za pomocą  osuszacza. Dodatkowo jeżeli w Twoim domu trwa właśnie remont, osuszacz przyda się przy wyłapywania z powietrza pyłków oraz kurzu.

Osuszacze Toruń

Jeżeli jesteś z Torunia i zamierzasz wpisać w google frazę “wynajem osuszaczy Toruń” już nie musisz, ponieważ mamy dla Ciebie toruńską firmę, która wypożycza świetnej jakości osuszacze. Jest to Hurtownia Klimatyzacji i Wentylacji Toruń – kima-hurt.pl . Ta firma ma za sobą setki zadowolonych klientów oraz lata doświadczenia. W jej asortymencie znajdziesz naprawdę wszystkie rodzaje klimatyzacji, wentylacji oraz chłodnictwa.