Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Klimatyzacja w domu latem chłodzi a w zimne dni grzeje!

System klimatyzacji pozwala nam przetrwać uporczywe upały oraz zapewnia komfortowy wypoczynek w domowym zaciszu. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że klimatyzator świetnie sprawdza się także w okresie przejściowym, kiedy to upały ustają, a wnętrze naszego domu, czy też mieszkania wymaga nieco dogrzania. W takich wypadkach świetnym rozwiązaniem okazuje się klimatyzacja z funkcją grzania. Co warto wiedzieć na ten temat?

Ogrzewania klimatyzatorem – jak to wygląda?

W większości wypadków ogrzewanie klimatyzatorem nie jest wykorzystywane, jako podstawowe źródło ciepła, gdyż ma ono charakter uzupełniający. Mimo tego charakteryzuje się ono szeregiem zalet. Jakich?

 • Szybkie oraz sprawne uruchamianie;
 • Wysoka kultura pracy;
 • Niezawodność;
 • Bezobsługowość.

Co więcej, klimatyzacja z ogrzewaniem to także bardzo wydajne rozwiązanie. Nie możemy jednak nie wspomnieć o tym, że wydajność takiego sprzętu spada wraz ze spadkiem temperatury, jaka panuje na zewnątrz. W jakich warunkach najlepiej sprawdzają się urządzenie tego typu? Najefektywniej klimatyzatory grzeją, kiedy temperatura nie jest niższa niż 5 stopni Celsjusza. Prawda jest jednak taka, że jeśli postawimy na jedną z propozycji klimatyzacja Toruń, będziemy mogli liczyć na znacznie wydajniejszy sprzęt. Warto także zaznaczyć, że ogrzewania oraz klimatyzacji w jednym to bardzo ekologiczne rozwiązanie, gdyż w trakcie pracy klimatyzatora nie powstają żadne spaliny. Ponadto, powietrze, jakie jest ogrzewane przez klimatyzator, przechodzi przez specjalny system filtracyjny, dlatego jest ono także oczyszczane.

Jak działa ogrzewanie klimatyzacją?

Klimatyzatory, w których została zaimplementowana funkcja grzania, zostały wyposażone w pompę ciepła. Urządzenie to umożliwia uzyskanie efektu odwrotnego do chłodzenia, dzięki czemu dochodzi do ogrzewania wnętrza domu, czy też mieszkania ciepłym powietrzem. Jakie tryby pracy możemy wyróżnić w takim typie urządzenia? W przypadku, gdy wykorzystujemy tryb chłodzenia, jednostka wewnętrzna działa jako parownik, a zewnętrzna pełni rolę skraplacza. Z kolei w czasie grzania następuje zamiana ról. Kiedy mamy do czynienia z klimatyzatorem typu split jednostka zewnętrzna odpowiedzialna jest za pobieranie energii cieplnej oraz przetransferowanie jej do wewnętrznej jednostki, której zadaniem jest ogrzanie pomieszczenia. 

Jakie koszty wiążą się z ogrzewaniem klimatyzatorem?

Ciepło, które uzyskiwane jest za sprawą klimatyzatora z opcją grzania, jest znacznie tańsze niż to, które produkują grzejniki akumulacyjne, czy też elektryczne. W przypadku, gdy mówimy o ogrzewaniu domu za pomocą klimatyzatora, oszczędność może sięgnąć nawet 80 procent w porównaniu do grzejników elektrycznych. Takie urządzenie o mocy 2000 W zużywa dokładnie tyle samo energii elektrycznej. Z kolei klimatyzator, którego moc wynosi 3000 W, zużywa zaledwie około 800 W. W jaki sposób obliczyć koszty energii elektrycznej, jaka będzie potrzebna do ogrzewania klimatyzacją. W tym celu należy odnaleźć na karcie sprzętu informacje odnoszące się do poboru mocy w czasie grzania, a także określić, jak duża jest przestrzeń, którą zamierzamy ogrzewać. Przyjmuje się, że 1kW równa się ogrzaniu około m2 powierzchni i właśnie na tej podstawie jesteśmy w stanie oszacować, jak wiele będziemy zmuszeni płacić za ogrzewaniu domu. 

Na jaki klimatyzator do ogrzewania postawić?

To, na jaki sprzęt warto postawić, zależne jest od kilku konkretnych czynników. Bardzo istotne są nasze indywidualne preferencje oraz oczekiwania, a także wielkość pomieszczenia. Nie mniej ważne są możliwości finansowe. Ceny klimatyzatorów nie należą do najmniejszych, dlatego naprawdę warto skorzystać z oferty przygotowanej przez hurtownię klimatyzacji Toruń. System klimatyzacji w klasycznym sklepie stacjonarnym jest naprawdę drogi, dlatego znacznie lepiej zdecydować się na jego zakup w hurtowni klimatyzacji, która zawsze zaoferuje nam konkurencyjne ceny. W przypadku, gdy mimo wszystko koszty całego przedsięwzięcia nas przerosną, warto rozważyć opcję przenośnego klimatyzatora wyposażonego w funkcję grzania. Urządzenia tego typu są znacznie tańsze, jednak ich wydajność jest o wiele niższa. Prawda jest jednak taka, że bardzo często okażą się one złotym środkiem pomiędzy uzasadnionym wydatkiem a naszymi potrzebami. 

Ogrzewanie oraz klimatyzacja w jednym – na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

W przypadku, gdy zamierzamy wykorzystywać nasz sprzęt zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń, warto zadbać o to, aby miał on kilka określonych funkcji. Jakich?

 • Automatyczny restart, który po każdym zaniku napięcia, czy też niespodziewanym wyłączeniu sprzętu ponownie go uruchomi;
 • Podtrzymywanie temperatury, bez którego będziemy musieli borykać się z nadmiernym wychładzaniem;
 • Wysoka klasa energetyczna;
 • Odpowiednia kultura pracy;
 • Możliwość wygodnego sterowania;
 • Wydajna oraz stała praca nawet w niskich temperaturach;
 • Tryb odszraniania.

W przypadku, gdy zainwestujemy w sprzęt charakteryzujący się takimi cechami, będziemy mogli być pewni, że posłuży nam on przez wiele lat.