Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Hurtownia wentylacji i klimatyzacji – co znajdzie tam instalator?

Hurtownia wentylacji i klimatyzacji – Co znajdzie tam instalator?

Dobra jakość powietrza panującego w pomieszczeniach to gwarancja efektywnego zwiększenia ogólnego komfortu w domach, mieszkaniach czy przestrzeniach publicznych. Z pomocą nowoczesnych urządzeń będziesz mógł kontrolować poziom wilgoci, dwutlenku węgla czy innych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, które mogą okazać się szczególnie niebezpieczne dla osób ze schorzeniami układu oddechowego czy alergików. Zadbaj o świeże i zdrowe powietrze i jego odpowiednią wymianę, korzystając z nowoczesnych systemów wentylacji, a w szczególności rekuperacji. 

Nowoczesny system rekuperacji 

Prawidłowa wentylacja mechaniczna w budynku to również oszczędność w kwestii zużycia energii, zapewniająca optymalizację użytkowania naszych sprzętów. Co jednak zrobić w momencie tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie działa, a my chcielibyśmy skorzystać z nowocześniejszych rozwiązań, monitorujących jakość powietrza na bieżąco? Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku może okazać się wybór systemu rekuperacji, który gwarantuje dostęp do świeżego powietrza zewnętrznego w szczelnym, ciepłym domu. Rekuperacja powietrza, gwarantuje efektywne oczyszczanie otaczającej nas przestrzeni z kurzu, cząsteczek smogu, a nawet zapachów, bakterii czy wirusów.  

Wentylacja grawitacyjna to sprawdzony, tradycyjny, ale także przestarzały sposób wentylowania pomieszczeń, który sprawdzał się dobrze wtedy, gdy drewniane okna nie były szczelne. Dzięki systemowi rekuperacji świeże powietrze doprowadzane jest do budynku spoza jego obszaru, przy jednoczesnym odprowadzaniu powietrza nieświeżego, zawierającego dużą ilość CO2. Niezawodna rekuperacja Toruń przyczynia się do skutecznego dbania o zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach, rozprowadzając powietrze za pomocą niewidocznych kanałów, w żaden sposób niewpływających na wizerunek wizualny naszych pomieszczeń. 

Jakie są najważniejsze korzyści z rekuperacji?

Hurtownia systemów rekuperacji oferuje praktyczne rekuperatory pozwalające na skuteczną wymianę zużytego powietrza. Niezależnie od obowiązującej pory roku czy panujących na zewnątrz temperatur. Nowoczesny rekuperator powietrza to inteligentne urządzenie, które zapewnia odpowiednie chłodzenie lub ogrzewanie powietrza przed jego dotarciem do pomieszczenia. Specjalnie zamontowane wymienniki ciepła, stale dbają o nasz komfort, optymalizując warunki mieszkaniowe. W domu z rekuperacją zawartość dwutlenku węgla, alergenów, kurzu, związków chemicznych czy innych zanieczyszczeń w powietrzu stale utrzymywana jest na odpowiednio niskim poziomie. Tego typu rozwiązania to przede wszystkim skuteczna ochrona przed smogiem oraz oszczędność w ogrzewaniu, dzięki któremu raz wytworzone ciepło, wykorzystuje się ponownie. Dzięki systemom rekuperacji uzyskujemy możliwość kontroli ilości powietrza w domach i mieszkaniach. W zależności od potrzeb danego inwestora, inteligentny system pozwala na zwiększenie intensywności powietrza np. w momencie gdy odwiedzą nas goście, czy będziemy chcieli pozbyć się niechcianych zapachów. Sporą zaletą domów z rekuperacją jest także niższe zapotrzebowanie na ciepło, co wpływa na znaczne oszczędności inwestycyjne w zakresie mocy urządzeń grzewczych czy wielkości samych grzejników. 

Montaż rekuperacji, gdzie montuje się rekuperatory? 

Do plusów instalacji rekuperacji mechanicznej niewątpliwie należy zaliczyć niewidoczność tego typu systemów i brak zajmowania przez nie miejsca w pomieszczeniach. Odpowiednie komponenty całej instalacji rozmieszczone będą w nierzucających się w oczy miejscach, z kolei sam rekuperator, zazwyczaj umieszcza się w piwnicy, garażu, kotłowni lub na poddaszu. W trakcie wyboru odpowiedniego sprzętu należy zwrócić uwagę na rozmiar oraz moc urządzenia, dopasowując je do indywidualnych potrzeb budynku. Montaż systemu rekuperacji powinien odbyć się z dala od takich pomieszczeń jak sypialnia, ponieważ tego typu urządzenia emitują dźwięk. Ceny rekuperacji różnią się od siebie i będą zależały m.in. od jakości rekuperatora czy mocy centrali wentylacyjnej.