Masz pytania? - Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów!

Klima-Hurt Hurtownia Wentylacji i Klimatyzacji w Bydgoszczy i Toruniu

Hurtownia Materiałów Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, Oferująca Szeroki Wybór Produktów oraz Fachowe Doradztwo. Oferujemy Klimatyzatory, Agregaty , Sprężarki, Centrale Wentylacyjne. Sprawdź

Budujesz dom? Dlaczego warto zamontować system Rekuperacji?

Nowy dom to miejsce o wysokim komforcie, zawsze dobrze wyposażone oraz estetycznie wykonane. Chętnie inwestujemy w nim w różnego rodzaju technologie ułatwiające użytkowanie oraz pozwalające na wygodę. Zwracamy dużą uwagę na odpowiednią izolację budynku i inne energooszczędne rozwiązania. Coraz częściej standardem jest także wykonywanie rekuperacji, która w tak szczelnym budynku często okazuje się wręcz niezbędna.

Wentylacja mechaniczna– kiedy jest konieczna?

W przypadku starych budynków często mamy do czynienia z tak zwaną wentylacją grawitacyjną, która odbywa się poprzez różnego rodzaju nieszczelności. Zapewnia ona naturalny nawiew powietrza świeżego, ale powoduje również straty cieplne. Tego typu rozwiązanie jest skuteczne, jednak to przestarzała metoda dla wentylowania, która opiera się na braku odpowiedniej izolacji pomieszczeń. Inaczej jest jednak w przypadku nowych inwestycji, które są bardzo szczelne. Nie ma w nich bowiem możliwości na przedostanie się powietrza z zewnątrz. Co w tej sytuacji dzieje się z wentylacją, która jest tak potrzebna dla prawidłowej jakości ciepła? Wtedy jedynym rozwiązaniem okazuje się zamontowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli system rekuperacji

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła 

Rekuperacja Toruń w pełni gwarantuje nam dostęp do czystego i świeżego powietrza zewnętrznego, jak i pozwala na oczyszczenie obecnego z kurzu, smogu, bakterii, wirusów czy niechcianych zapachów. To duży komfort niezależnie od okoliczności. Dlatego też wielu deweloperów nie wyobraża sobie nowo postawionych inwestycji bez systemów wentylacji mechanicznej. 

Jakie są najważniejsze korzyści z rekuperacji?

  • Niski poziom dwutlenku węgla,
  • świeże powietrze bez strat cieplnych,
  • nawiewane powietrze jest czyste i przefiltrowane,
  • nie ma konieczności wietrzenia pomieszczeń.

Rekuperacja gwarantuje nam idealną jakość powietrza 

Dobra jakość powietrza jest dla nas niezwykle istotna, bowiem gwarantuje zachowanie pełni zdrowia. Wdychanie zanieczyszczeń i obecnych w powietrzu chorobotwórczych drobnoustrojów powoduje gorsze samopoczucie a w dalszej perspektywie ma wpływ także organizm i jego odporność. Szkodliwe substancje dostające się do naszych płuc nie są dla nas obojętne. To prosta droga do wielu schorzeń i chorób, a także do łatwiejszego przenoszenia się wirusów i patogenów. To szczególnie szkodliwe w przypadku osób starszych i dzieci. 

Rekuperacja pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności 

Rekuperacja powietrza uważana jest za rodzaj wentylacji, który poza komfortem, pozwala nam na uzyskanie ciepła w postaci powietrza wywiewanego. Ta zaleta ma niebagatelne znaczenie dla późniejszych kosztów związanych z użytkowaniem budynku i bardzo często jest jednym z kryteriów, dla których wielu użytkowników się na nią decyduje. Tylko wentylacja mechaniczna zapewnia nam ciągłą i nieprzerwaną wymianę powietrza oraz jej filtrowanie. Tego rodzaju efekt jest niemożliwy do uzyskania w przypadku innego rozwiązania. Dodatkowo nie ma konieczności ciągłego otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń, co pozwala nam na zaoszczędzenie energii cieplnej w sezonie grzewczym. To wpływa na mniejsze zapotrzebowanie na paliwa cieplne, dzięki czemu zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem domu. Całe wyprodukowane ciepło zostaje w środku, więc jest ono potrzebne w zdecydowanie mniejszej ilości niż w przypadku ciągłego uciekania powietrza ciepłego z pomieszczenia. Rachunki za ogrzewanie spadają nawet o 50%.

Rekuperacja – montaż i ceny instalacji 

Rekuperacja montaż to dodatkowe pieniądze i koszty. Jednak jest to zdrowa inwestycja w służbie zdrowia. W tej sytuacji jednak odchodzą nam dodatkowe wydatki związane z dobudowaniem niektórych kominów i kominków, nawiewników, mikrowentylacji i innych rozwiązań. Dlatego też ceny rekuperacji są korzystne dla klienta, ponieważ pozwalają na zaoszczędzenie na innych etapach i zapewniają zdecydowanie większy komfort. Wielu inwestorów obawia się o koszty, które w ich mniemaniu są niezwykle wysokie. Nie jest to prawdą, bowiem rekuperator powietrza i jego instalacja oscyluje w granicach 20 tysięcy. Nie jest to więc tak duża kwota w sytuacji, w której inwestujemy o wiele większe pieniądze podczas wybierania innego rodzaju rozwiązań. Zdecydowanie korzystniejszym wyjściem będzie zawsze zakup jej w cenie niższej niż rynkowa, którą zaoferuje nam hurtownia rekuperacja. Tym sposobem bowiem pomijamy marże sklepów, pośredników, dlatego też uzyskujemy kwotę o wiele niższą od zakładanej. 

Rekuperacja Toruń to szybki i skuteczny sposób na zdrowe powietrze 

Rekuperacja Toruń to coraz powszechniej wybierane rozwiązania podczas budowy domu. Aby jednak wybór ten był dla nas korzystny, warto postawić na dobrej jakości rekuperatory. Posiadamy duże doświadczenie na rynku, dzięki czemu możemy zaoferować systemy wentylacji i rekuperacji o najwyższej jakości w bardzo korzystnej cenie. Zamontowanie tego typu urządzenia to wiele korzyści, w tym duża oszczędność energii, mniejszy koszt ogrzewania domu czy ciągle czyste i świeże powietrze. Brak wilgoci niweluje problem powstawania pleśni i grzybów To wszystko dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie.